ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2023-24

►Βραβείο Ακαδημαϊκής Περιόδου 2023-24

Με απόφαση της Συγκλήτου της συνεδρίας 31ης-1-2024 (ΑΔΑ9ΨΦ146ΨΖ2Ν-ΩΓ6) θεσπίζεται  Ετήσιο Βραβείο Εξαιρετικής Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας για κάθε Σχολή/Τμήμα του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Τα  μέλη της Ακαδημαϊκής κοινότητας (μέλη του διδακτικού προσωπικού και του φοιτητικού κοινού), αλλά και αποφοίτων που έχουν άμεση γνώση του διδακτικού έργου των προτεινομένων, μπορούν να προτείνουν υποψήφιους/ες για το Ετήσιο Βραβείο Εξαιρετικής Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας Σ.Ε.Φ.Α.Α./Ε.Κ.Π.Α. 2024 αφού συνδεθούν στη φόρμα υποβολής προτάσεων  https://forms.gle/uXtzceqRriWFPA1H6

Οι προτείνοντες/ουσες θα χρειαστεί να καταχωρίσουν τη διεύθυνση προσωπικής αλληλογραφίας τους, τα προσωπικά τους στοιχεία (Όνομα, Επώνυμο) και την ακαδημαϊκή ιδιότητά τους. Οι φοιτητές/τριες θα χρειαστεί να καταχωρίσουν τον αριθμό μητρώου τους. Στη συνέχεια, οι προτείνοντες/ουσες θα καταχωρίσουν  τα ατομικά στοιχεία που γνωρίζουν  για τον/την προτεινόμενο/η για  την Απονομή Βραβείου Εξαιρετικής Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας Σ.Ε.Φ.Α.Α./Ε.Κ.Π.Α. 2024,  καθώς και σχετική εισήγηση για τους λόγους της πρότασης.

Η διαδικασία υποβολής προτάσεων είναι ανοικτή μέχρι και την Παρασκευή 26/4/2024.

Θέσπιση, Διαδικασία, Κριτήρια