ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ, ΠΕΜΠΤΗ 2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ, 09:30 ● 7º ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΣΕΦΑΑ ΕΚΠΑ

Πέμπτη 02 Νοεμβρίου 2023
Τελετή Έναρξης, Πέμπτη 2 Νοεμβρίου, 09:30 ● 7º ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΣΕΦΑΑ ΕΚΠΑ

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών καθηγητής κ. Γεράσιμος Σιάσος έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στην τελετή έναρξης του 7ου Συνεδρίου που οργανώνει η Σχολή Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του ΕΚΠΑ, με θέμα: «Άσκηση, Υγεία, Αθλητισμός και Φυσική Αγωγή: Έρευνα και Προοπτικές στην Ψηφιακή Εποχή».

Η τελετή έναρξης του Συνεδρίου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 2 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 09:30 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Προσφώνηση από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή κ. Γεράσιμο Σιάσο.

Χαιρετισμοί από:
− Επίσημους προσκεκλημένους
− τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή κ. Κωνσταντίνο Καρτερολιώτη.

Βραβεύσεις: των Προέδρων της ΣΕΦΑΑ και των Διευθυντών του ΜΠΣ της ΣΕΦΑΑ που έχουν αφυπηρετήσει: Oμότιμος καθηγητής κ. Βασίλειος Κλεισούρας, Ομότιμος καθηγητής κ. Γεώργιος Φαράντος, Ομότιμη καθηγήτρια κ. Δήμητρα Κουτσούκη, Ομότιμος καθηγητής κ. Γεώργιος Βαγενάς, Ομότιμος καθηγητής κ. Ηλίας Δήμας, Ομότιμος καθηγητής κ. Σπυρίδων Αθανασόπουλος, Ομότιμος καθηγητής κ. Γεώργιος Γεωργιάδης, Ομότιμος καθηγητής κ. Ιωάννης Ζέρβας.

Βράβευση: Ολυμπιονίκης Σπύρος Γιαννιώτης.

Κεντρική Ομιλία από τον καθηγητή κ. Παντελή Εκκεκάκη, Head of the Department of Kinesiology, Michigan State University, USA, με τίτλο: «Αθλητική επιστήμη 1983-2023: τι έχουμε καταφέρει, τι προκλήσεις αντιμετωπίζουμε, ποια είναι, δυνητικά, η θέση μας στην κοινωνία;»